ÚJPEST-DEAC

3 - 5

Recap

A meccs első lövését Lucas eresztette meg, kísérlete célt tévesztett. Kicsit később Szabó Lajos veszélyeztetett, ám Tyukász védett. Szentes-Bíró kerülhetett volna nagy helyzetbe, de az újpesti játékos óriásit mentett. A negyedik percben a hazaiak szerezték meg a vezetést: Németh Márton lőtt a bal alsóba. A folytatásban sokszor dolgoztattuk meg a fővárosiak kapusát, akinek az eszén ekkor még nem tudtunk túljárni. Tyukászt kisebb ápolása miatt rövid időre le kellett cserélni, a helyére érkező Dohány Dominik Kántor löketét fogta. Tóth Attila bombájánál a szerencse is kisegítette az Újpestet, hiszen a labda a lécen csattant. A szünet előtt még Németh növelhette volna az Újpest fórját, szerencsére nem járt sikerrel.

A szünet után végre megjöttek a DEAC-találatok is. A 24. minutumban Rácz indult el a saját térfeléről, két újpestit is faképnél hagyott, és ezúttal már Tyukász sem tudott menteni. Tóth Attila centerezését követően Thiago Alves estében kotorta a labdát a kapuba. Tóth a 32. percben a bal oldalról tört be, aztán a hatos közeléből duzzasztotta az előnyünket. A fővárosiak átálltak az öt a négy elleni taktikára, de a kreativitás hiányzott a játékukból. Szentes-Bíró tálalt Faragó Lajos elé, akinek az első kísérletét ugyan blokkolták, ám másodjára már nem tudták megakadályozni a gólszerzésben (1-4). Kulcsár hozta vissza a hazai reményeket. Néhány pillanattal később Rácz a saját térfeléről bevette az üresen tátongó újpesti kaput. A végén még Szabó Lajos egy beívelésbe pechesen ért bele, ezzel alakult ki a 3-5-ös végeredmény.